top of page
intPage_banner_2-23.jpg

תמריצים
למעסיקים

ראשי> תמריצים למעסיקים

שובר למעסיק

אחד מחסמי התעסוקה העיקריים עבור מחפשי עבודה, ובפרט אלו המשתייכים לאוכלוסיות הגיוון, הוא הניסיון התעסוקתי הראשוני הנדרש מהם. 

מעסיקים רבים מעדיפים לשכור עובדים בעלי ניסיון קודם, או שהינם בעלי רקע מתאים, ובכך קטנים סיכויי ההשתלבות של אוכלוסיות אלו. 

שובר למעסיק היא תוכנית תמריצים שנועדה לעודד העסקת מחפשי עבודה מאוכלוסיות הגיוון, בענפי ההייטק והתעשייה עילית. זאת כדי לאפשר להם לצבור ידע וניסיון תעסוקתי ראשוני בעולם העבודה. 

המענק שניתן למעסיקים הזכאים מהווה מימון חלקי של שכר העובדים לאורך תקופת ההעסקה הראשונית, עד לגובה של 22,250 ש"ח. 

מידע מלא על שובר למעסיק, תנאי הסף וסכומי המענקים, ניתן באתר

מינהלת המעסיקים

מינהלת המעסיקים וההון האנושי משותפת למשרד הכלכלה ולפורום החברתי כלכלי ונתמכת על ידי נשיאות המגזר העסקי והסתדרות העובדים. 

המינהלת מציעה פתרונות בתחומי ההכשרה עבור בעלי עסקים קטנים, בינוניים וגדולים בכל רחבי הארץ ומתבססת על תהליכי היכרות ומיפוי מעמיקים, בשיתוף המעסיקים, להתאמת המענה הטוב ביותר. 

 

השירותים הניתנים למעסיקים באמצעות המינהלת:
1. מיפוי ואפיון צרכים מתעדכן ודינמי ברמת העסק, הענף והאזור.

2. בניית מודלים של הכשרות המותאמות לצרכי המגזר העסקי.

3. ליווי מעסיקים בנושא הכשרות עובדים והתאמת מסלולי מימון לבית העסק.

4. הנגשת מידע, תהליכים וכלים רלוונטיים למעסיקים לשם מימוש ופיתוח ההון האנושי בארגון.

5. מענה לאתגרי גיוס וסוגיות נוספות הקשורות להכשרה וקליטת עובדים.

 

לאתר מינהלת המעסיקים לחצו כאן

מסלול תעסוקה - הרשות להשקעות במשרד הכלכלה

מסלולי הון אנושי ברשות ההשקעות מציעים למעסיקים אחוזי השתתפות בשכר עובדים שייקלטו בעסק, לצד העובדים הקיימים. המסלולים מוכוונים כלפי העסקת אוכלוסיות שהמדינה רוצה לעודד את השתלבותן בשוק העבודה: עובדים בפריפריה, עובדים מהחברה הערבית, החרדית, עובדים עם מוגבלות, צעירים שזו עבודתם הראשונה בתחום לימודיהם ועוד.

המסלול ניתן כהקצאה תחרותית, למשך שלוש שנים בהשתתפות ממוצעת של 20%-30% משכרו של העובד שנקלט, והכל לפי הכללים הקבועים בהוראות המנכ"ל הרלוונטיות. 

מסלולים נפתחים מעת לעת, בהתאם לתקציב הנתון. למידע מלא לחצו כאן

המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע (מה״ט)

מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע, הינו גוף ממשלתי המופקד על הסדרת אופן הכשרתם של הנדסאים וטכנאים מוסמכים. הלימודים לקבלת תעודת הנדסאי או תעודת טכנאי מוסמך מתקיימים במגוון רחב של מגמות לימוד, במוסדות לימוד ברחבי הארץ שקיבלו הכרה ממה"ט. 

תכנית עתידאים

התכית שמה לה למטרה לקדם את לימודי ההנדסאות כהשכלה איכותית לצעירים, המובילה לתעסוקה איכותית, אופק כלכלי ומוביליות חברתית כלכלית. התכנית מיועדת לצעירים, בוגרי שירות צבאי מהפריפריה החברתית ו/או הגיאוגרפית.

מעסיקים שיבחרו להשתתף בתוכנית הכשרה והשמה לאוכלוסיות היעד במה"ט (משרד העבודה) יזכו לתמיכה מוגדלת.

פרקטיקום (הכשרה מעשית)

מטרת התכנית היא לשפר את הכשרת ההנדסאים ולהתאים אותה לצרכי המעסיקים בשטח. הפרקטיקום מאפשר למעסיק לחנוך סטודנט לקראת סיום לימודיו במשך של 250-300 שעות. החניכה היא ללא יחסי עובד מעביד, ולצורך הכשרת הסטודנט והתאמתו למקצוע ולעסק.

 

חונכים מהתעשייה

מטרת התכנית היא לחנוך מעסיקים ומנהלים בארגונים לקראת קליטת עובד חדש לעבודה. זוהי סדנה יומית המכשירה מנהלים איך לקלוט ולחנוך עובדים שסיימו את לימודיהם זה עתה. 

ההכשרה ניתנת ללא עלות דרך מכללות מה"ט.

וובינר משרות שוות

פלטפורמה למעסיקים לפרסום משרות בפריסה גיאוגרפית רחבה ולגיוס עובדים. במסגרת הוובינר תינתן למעסיקים הזדמנות לפגוש את תכניות התעסוקה של מינהל תעסוקת אוכלוסיות הפזורות בכל רחבי הארץ ועובדות עם כלל אוכלוסיות הגיוון. המעסיק מציג את הארגון, משתף בתהליך הגיוס שלו ומציג את התקנים הפתוחים לגיוס. 

זוהי הזדמנות לייצר שיח מקצועי ופתוח אודות תהליכי הגיוס שלכם מול מנהלי קשרי מעסיקים המייצגים מגוון רחב של אוכלוסיות איתם אנו עובדים.

 

ליצירת קשר: 

פאתן מנסור faten.mansour@labor.gov.il

תהילה צנדיק tehila.tzandik@labor.gov.il 

contactIs_strip-11.png

?הסתקרנתם? יש לכם שאלות

bottom of page